Dmitry Glukhovsky w ZST-I

Opublikowano: 05.12.2017 - 20:55

Dmitry Glukhovsky w ZST-I

2 1

Spotkanie autorskie z Dmitry’em Glukhovsky’m.  28 listopada nasz uczeń i członek KMK Przemysław Kijas udał się na spotkanie autorskie z Dmitry’em Glukhovsky’m, które odbyło się w Manufakturze. Autor takich bestsellerów jak „Metro2033”, czy „Futu.re” podróżował po Polsce, promując swoją najnowszą książkę pt. „Tekst”. Łódź była ostatnim miastem jakie odwiedził podczas trasy. Przemek miał okazje zamienić parę słów z Dymitry’em oraz zdobył autografy z dedykacją specjalnie dla naszej Szkoły. „Tekst” Już nie długo będzie dostępny w szkolnej bibliotece. Krótka relacja Przemka z wydarzenia:

„Spotkanie z Dmitry’em było dla mnie niezwykłym doświadczeniem. Rzadko kiedy mamy możliwość poznać  kogoś, kto ma tak potężną wiedzę o świecie i ludziach, którą zdobył dzięki wieloletniej pracy jako dziennikarz. czuje się ją podczas personalnej rozmowy, jak i podczas jego wypowiedzi publicznych. szczerze mówiąc po jego książkach, które nie są raczej opowiadaniami o miłym i towarzyskim świecie , że jest on tak pozytywną i towarzyską osobą. Po 50-ciu stronach „Tekstu” mogę stwierdzić, że podobnie jak inne książki Glukhovsky’ego, mogę wchłonąć ją przez jeden weekend nie ruszając się z łóżka i nie żałować poświęconego na to czasu. „Tekst” to odpowiednia książka dla tych, którzy jeszcze nie do końca zdają sobie sprawę z tego jak bardzo telefon stał się odbiciem naszych dusz.”