Dni Teatru w ZST-i

Opublikowano: 28.03.2019 - 20:56

Dni Teatru w ZST-i

Obchody Światowych Dni Teatru przypadają 27 marca i mają na celu wymianę informacji na temat teatru, wagi sztuki w życiu codziennym i wzmacnianie więzi międzyludzkich. Wobec tego odbyła się wyjątkowa lekcja języka polskiego dla wszystkich klas pierwszych. Przypomniane zostały podstawowe zjawiska z historii teatru, a przy okazji również teksty znane z lekcji. Uczniowie klasy 1 tim odegrali scenki przedstawiające Narcyza, Edypa i Kreona, Hioba oraz Mistrza Polikarpa i Śmierć. Recytowali trudne średniowieczne teksty, grali gestami i mimiką. Zgodnie ze współczesnym uznaniem, że teatr jest syntezą sztuk, urozmaiceniem lekcji była również prezentacja multimedialna i fragment filmu.
Uczestnicy lekcji wykazywali się aktywnością wypełniając kartę pracy lub biorąc udział w końcowym quizie internetowym.

Z_3 z_2
z_1 Z_4