Masz jedno życie – nie zmarnuj szansy

Opublikowano: 24.01.2019 - 20:41

pla

„Masz jedno życie – nie zmarnuj szansy” – program profilaktyczny

W dniu 18 stycznia wszystkie klasy pierwsze brały udział w programie profilaktycznym „Masz jedno życie – nie zmarnuj szansy” organizowanym w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, a opracowanym przez Komendę Miejską Policji w Łodzi we współpracy z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną dla Młodzieży. Zajęcia warsztatowe poświęcone były tematyce zagrożeń wynikających z zażywania środków psychoaktywnych oraz konsekwencji prawnych wynikających z naruszenia przepisów prawa. Podczas zajęć młodzież obejrzała film dokumentalny studenta PWSFTVIT w Łodzi, którego bohaterami są więźniowie Zakładu Karnego w Łowiczu odsiadujący wyroki  za przestępstwa popełnione w następstwie zażywania środków psychoaktywnych. Ukazanie procesów, które w nieodwracalny sposób wpłynęły na ich organizmy i zmieniły ich życie, skłania do przemyśleń nad negatywnymi skutkami stosowania używek.

Przypominamy, że w ramach programu ogłoszony został konkurs na filmowy klip profilaktyczny.

hhhh