Sukcesy szkoły

Stypendium Prezesa Rady Ministrów 2015/2016

10 listopada 2015 roku najlepsi uczniowie z Łodzi i regionu łódzkiego otrzymali stypendia Prezesa Rady Ministrów.

Wśród nagrodzonych znalazł się uczeń klasy 2 tma Radosław Marciniak.

Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się 10 listopada w gmachu Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego. Dyplomy młodzieży wręczyli wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska i łódzki kurator oświaty Jan Kamiński. Stypendia Prezesa Rady Ministrów otrzymało 228 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych.

Stypendia Prezesa Rady Ministrów są przyznawane od 1997 roku. Mogą je otrzymać uczniowie szkół maturalnych, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub są najlepsi w co najmniej w jednej dziedzinie wiedzy, a w pozostałych uzyskują wyniki co najmniej dobre. Każda szkoła może wytypować tylko jednego kandydata.

II miejsce w Polsce Andrzeja Myślińskiego

22 maja 2015r. w Warce odbył się Puchar Polski w Karate WKF. W zawodach startowała cała polska czołówka około 600 zawodników. Doskonale wypadł nasz uczeń Andrzej Myśliński, który zajął indywidualnie i drużynowo II miejsce.

NAGRODA MINSTRA GOSPODARKI DLA ZST-I

W dniu 17 kwietnia 2015 r. podczas konferencji pt. „Strefowe perspektywy dla kształcenia zawodowego w Łódzkiem” organizowanym przez Zarząd Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej” S. A. oraz Łódzkiego Kuratora Oświaty Szkoła nasza wyróżniona została przez Ministra Gospodarki Wiceprezesa Rady Ministrów Janusza Piechocińskiego nagrodą specjalną. Piękny kryształowy puchar Ministra odebrał Lider firmy P&G Gilette-Poland p. Mecislavs Maculevics oraz Dyrektor ZST-I p. Józef Kolat. Nasi uczniowie Karol Ogłuszka i Radosław Banasiak wyróżnieni zostali nagrodami pieniężnymi i dyplomami. Nagroda ta wieńczy wieloletnią i efektywną współpracę naszej Szkoły z firmą P&G Gilette-Poland w zakresie kompetencji zawodowych uczennic i uczniów. List gratulacyjny za otrzymane wyróżnienia przekazał dyrektorowi naszej szkoły Prezes ŁSSE p. Tomasz Sadzyński oraz Kurator Oświaty p. Jan Kamiński

NASI MECHATRONICY NAJLEPSI !

Drukarka 3D” wykonana przez Krzysztofa Pepę i Łukasza Urbańskiego wygrała w konkursie wojewódzkim na pracę modelowo – konstrukcyjną branży elektryczno – elektronicznej. W tym samym konkursie III miejsce zajął „Pojazd ustawiający domino” wykonany przez Krystiana Jachnika i Artura Grysia. Nasi uczniowie pokonali przedstawicieli szkół elektronicznych. – to olbrzymi sukces.

W konkursie wojewódzkim „Szkolna Liga Elektryki” zajęliśmy drużynowo III miejsce, a indywidualnie V miejsce zajął Michał Pieprzowski, VI miejsce – Patryk Dudek, VIII miejsce – Łukasz Urbański.

W konkursach naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3 tm, a ich mentorami byli nauczyciele mechatroniki.

GRATULUJEMY!

I miejsce naszej drużyny w badmintonie!

Nasza drużyna w składzie: Adam Ludwiczak, Andrzej Pałys, Tomasz Pagacz, Mateusz Warda i Marcin Winiarski zajęli I miejsce w Zawodach Promujących Kulturę Fizyczną w Badmintona. W klasyfikacji indywidualnej Marcin Winiarski zajął II miejsce. Opiekunem teamu była M. Krukowska. Gratulujemy!

III miejsce drużyny koszykarzy z ZST-I

W dniu 23 marca 2015r. uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce w Zawodach Promujących Kulturę Fizyczną Szkół Ponadgimnazjalnych. Gratulujemy!

Szkolna Liga Elektryki

2 października 2013r. czteroosobowa drużyna naszej szkoły wzięła udział w zawodach „Szkolnej Ligi Elektryki” konkursu dla młodzieży szkół zawodowych z Łodzi i województwa, organizowanego przez ŁCDNiKP. Drużyna szkoły zajęła III miejsce a uczeń klasy II tm Łukasz Urbański zajął indywidualnie IV miejsce.

Gratulujemy sukcesu!

Łódzkie Stowarzyszenie Pomocy Szkole przyznało w czwartek stypendia dla wybitnie zdolnych uczniów oraz dla nauczycieli nowatorów. Wśród laureatów znalazł się uczeń naszej szkoły Mateusz Kwaśniak.

Gratulujemy!