PIERWSZY WEEKEND Z ATRAKCJAMI HISZPANII

Opublikowano: 10.09.2018 - 18:14

PIERWSZY WEEKEND Z ATRAKCJAMI HISZPANII

Po pierwszym tygodniu praktyk zawodowych w Walencji na naszych uczniów czekały liczne atrakcje bogatej oferty kulturalnej projektu, które zwiedzili w weekend (8-9.09.2018). W sobotę uczniowie byli w L’Oceanogràfic, największym oceanarium w Europie z 10 strefami tematycznymi prezentującymi florę i faunę mórz i oceanów. Jedną z największych atrakcji było delfinarium, gdzie uczniowie obejrzeli znakomity spektakl popisów akrobatycznych delfcinów i ich opiekunów.

W niedzielę odbyła się wycieczka do jaskiń Cuevas del Canelobre oraz do kurortu nadmorskiego Alicante położonego w części wybrzeża Costa Blanca. Jaskienie Cuevas del Canelobre to w zasadzie jedna olbrzymia pieczara o wysokości 70 metrów, zajmująca wnętrze góry Cabezón de Oro, z przepięknie podświetlonymi stalagmitami i stalagtytami, w tym jednym mającym kształt świecznika. W Alicante czekała na naszych uczniów kolejna atrakcja, a mianowicie górująca nad miastem średniowieczna warownia Castillo de Santa Bárbara. Mimo że wejście na nią przy upalnej pogodzie wymagało trochę wysiłku, nagrodą był przepiękny widok na miasto Alicante i Morze Śródziemne. Wycieczka w Alicante obejmowała także zwiedzanie Bramy Miasta, Placu Ratuszowego, Starego Miasta, a skończyła się spacerem na plażę.

 1_1 1_2
2_1 dav
 3_1  3_2