Szlachetna Paczka

Opublikowano: 21.11.2018 - 16:51

Szlachetna Paczka

Kochani!
Nadszedł ten długo wyczekiwany dzień! Wybraliśmy tegorocznych superbohaterów, dla których wspólnie stworzymy kolejną Szlachetną Paczkę! Wrażeń i emocji będzie podwójna ilość, bowiem w tym roku wybraliśmy aż dwie rodziny, którym postaramy się przywrócić wiarę w lepszą przyszłość 😊
Dzięki wspólnym wysiłkom w ubiegłym roku pomogliśmy cudownej rodzinie – p. Bożenie, p. Józefowi oraz ich niezwykłemu wnukowi – Dawidowi. Z całego serca wierzę, że w tym roku ponownie łączymy siły, aby pomóc kolejnym Szlachetnym Rodzinom – i to ze zdwojoną mocą!
Poniżej zamieszczam historie osób, dla których stworzymy Szlachetne Paczki podczas tej edycji.
RODZINA 1 – PANI HANNA I PAN KRZYSZTOF
Pani Hanna (65 l.) to bardzo sympatyczna i zawsze uśmiechnięta osoba. Od 39 lat samotnie opiekuje się niepełnosprawnym synem Krzysztofem (42 l.) – to właśnie wtedy opuścił ją mąż. Krzysztof jest człowiekiem bardzo schorowanym, wymaga całodobowej opieki. Cierpi na padaczkę, wodogłowie jest niewidomy i niesłyszący. Nie może funkcjonować samodzielnie. Przeszedł kilka poważnych operacji. Mimo takich przeciwności losu, Pani Hanna nie ustaje w staraniach w opiece nad synem. Pani Hanna całe swoje życie pracowała w domu szyjąc, ponieważ nie odstępowała Krzysztofa na krok. Sytuacja kobiety znacznie pogorszyła się w chwili, gdy zdrowie nie pozwoliło jej już na dorabianie w domu. Ból i zwyrodnienie stawów zaczęły również utrudniać opiekę nad synem. Była zmuszona zaciągnąć kredyt na podnośnik sufitowy, który pomaga w przenoszeniu Krzysztofa między pomieszczeniami, ponadto pampersy i koszty związanie z transportem osób niepełnosprawnych pochłaniają dużą część budżetu domowego. Po odliczeniu kosztów utrzymania, leczenia i spłaty rat kredytu na życie pozostaje około 300 zł na osobę. Pani Hania jest osobą bardzo skromną, trudno jest jej mówić o swoich potrzebach. W każdym jej słowie i geście widać bezgraniczną miłość, którą obdarza jedynego syna.
KOD RODZINY: LDZ-867-043820

RODZINA 2 – PANI ALEKSANDRA Z DZIEĆMI
Pani Ola (37 l.) samotnie wychowuje 3 dzieci: Krzysztofa (13 l.), Annę (10 l.), Kubę (5 l.) Pani Ola wychowywała się w patologicznej rodzinie, ponadto od dziecka jest osobą niepełnosprawną, w związku z czym nie może podjąć stałej pracy. Naszej bohaterce udało się wyzwolić z rąk oprawcy – byłego partnera – który stosował przemoc fizyczną oraz psychiczną nad rodziną. Pani Ola samodzielnie wychowuje trójkę dzieci starając się zapewnić im w miarę możliwości wszystko co najlepsze, tworząc wokół nich atmosferę ciepła i miłości. Dzieci rozwijają swoje pasje – najstarszy syn tańczy taniec towarzyski, zdobył kilkanaście pucharów za zajęcie I miejsc w konkursach ogólnopolskich, Ania poszła w ślady starszego brata i tańczy tańce ludowe, najmłodszy również stawia pierwsze taneczne kroki. Wieczory spędzają razem na nauce i zabawie. Życiowym marzeniem Pani Oli jest spokojne i szczęśliwe życie jej ukochanych dzieci.
KOD RODZINY: LDZ-1688-520653

POTRZEBY RODZINY – P. ALEKSANDRA Z DZIEĆMI

Żywność trwała:
herbata, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, mąka, dżem

Środki czystości:
proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyn do płukania, płyny czyszczące, szampon

Odzież i obuwie:
Krzysztof:
• zimowa kurtka chłopięca (160 cm)
• spodnie jeansy
• kozaki rozm. 39

Anna:
• legginsy (136 cm)
• kozaki rozm. 34
• kalosze rozm. 34

Kuba:
• spodnie dresy (122 cm)
• kozaki rozm. 27
• kalosze rozm. 27

Aleksandra:
• Kozaki na płaskim obcasie rozm. 40

Wyposażenie mieszkania:
koc

Pomoce szkolne:
zeszyty, farbki, papier kolorowy, bloki, klej, nożyczki, kredki, plastelina, piórnik

Inne potrzeby:
biała farba na pomalowanie mieszkania, które wymaga remontu 25 litrów,akcesoria malarskie

POTRZEBY RODZINY – P. HANNA I KRZYSZTOFA

Żywność trwała:
herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach, produkty dla niemowląt: kaszka zbożowa, manna – bobo vita,

Środki czystości:
proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyn do płukania, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów, pieluchy seni 3

Odzież:
Krzysztof:
– spodnie dresowe rozm. XXXL (prośba, aby w miarę możliwości nie były czarne 😊)
– kurtka rozm. XXXL (tu pojawia się ta sama prośba 😊)

Wyposażenie mieszkania:
Kołdra, Koc, Pościel (poszwy, prześcieradła) 160 cm x 200 cm, kuchenka mikrofalowa.

Specjalne upominki:
Golarka elektryczna dla Krzysztofa oraz nawilżacz powietrza dla pani Hanny.

WSZYSTKIE POTRZEBY:

ŻYWNOŚĆ TRWAŁA ORAZ ŚRODKI CZYSTOŚCI:
• Pani Ola i dzieci:
herbata, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, mąka, dżem

• Pani Hania i Krzyś:

herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach, dla p. Krzysia: kaszka zbożowa, manna – bobo vita

ŚRODKI CZYSTOŚCI:

• Pani Ola i dzieci:
proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyn do płukania, płyny czyszczące, szampon

• Pani Hania i Krzyś:
proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyn do płukania, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów, pieluchy seni 3

ODZIEŻ I OBUWIE:
• Pani Ola i dzieci:

Ania:
– legginsy (136 cm)
– kozaki rozm. 34
– kalosze rozm. 34

Kubuś:
– spodnie dresowe (122 cm)
– kozaki rozm. 27
– kalosze rozm. 27

Krzysiu:
– zimowa kurtka chłopięca (160 cm)
– spodnie jeansy
– kozaki rozm. 39

Aleksandra:
– kozaki na płaskim obcasie rozm. 40

• Pani Hania i Krzyś
Krzysztof:
– spodnie dresowe rozm. XXXL (prośba, aby w miarę możliwości nie były czarne)
– kurtka rozm. XXXL (tu pojawia się ta sama prośba 😊)

WYPOSAŻENIE MIESZKANIA I INNE POTRZEBY:
• Pani Ola i dzieci:
– koc
– biała farba (25 l) oraz akcesoria malarskie
– pomoce szkolne dla dzieci: zeszyty, farbki, papier kolorowy, bloki, klej, nożyczki, kredki,
plastelina, piórnik

• Pani Hania i Krzyś:
– kołdra,
– koc,
– pościel (poszwy, prześcieradła) 160 cm x 200 cm,
– kuchenka mikrofalowa.
Dodatkowo wymarzonymi prezentami byłaby golarka elektryczna dla Krzysztofa oraz nawilżacz powietrza dla pani Hanny 😊