Warsztaty dla kandydatów

Warsztaty dla kandydatów do naszej szkoły

Temat warsztatów Czas warsztatów Opis warsztatów Pomoce dydaktyczne
MECHANIK
Mechanika to coś
ciekawego i nowego.
20 min

grupa do 5 osób

Podczas warsztatów uczniowie zapoznają się z rożnymi rodzajami kluczy używanych w przemyśle oraz samodzielnie dobierają odpowiedni typ narzędzia (nie rozmiar), aby jak najłatwiej wykonać ćwiczenie Uczniowie w ramach zajęć przy pomocy rożnych kluczy mają odkręcić i dokręcić śruby piasty koła oraz ocenić którym kluczem było najwygodniej. Piasta koła (odpowiednio przygotowana) oraz koło samochodowe „do tej piasty” różne typy kluczy łącznie z kluczem udarowym.
Rodzaje połączeń oraz ich zastosowanie 20 min

grupa do 5 osób

Uczniowie w ramach zajęć zapoznają się z różnymi rodzajami połączeń oraz ich zastosowaniem Różne rodzaje materiałów (blacha, kształtownik, drewno, tworzywo sztuczne), różne rodzaje wkrętów (do drewna, metalu, z łbem sześciokątnym krzyżakowym, TORX), nity Stanle̕ya oraz kleje.
Wiercenie 20 min

grupa do 5 osób

Uczniowie w ramach zajęć zapoznają się z wierceniem na wiertarce oraz wiertarką ręczną Wiertarka ręczna, wkrętarka sieciowa, wiertarka WS-15, wiertarka WII-25.
Toczenie 20 min

grupa do 5 osób

Uczniowie w ramach zajęć zapoznają się z pracą na tokarce (toczenie powierzchni walcowych i czołowych, wiercenie na tokarce). Tokarka TUS-25.
Gwintowanie ręczne 20 min

grupa do 5 osób

Uczniowie w ramach zajęć zapoznają się z ręcznym wykonywaniem gwintów wewnętrznych i zewnętrznych Gwintowniki ręczne, narzynki, pokrętki, oprawki.
INFORMATYK
Spotkanie z grafiką komputerową 90 minut

grupa do 15 osób

Warsztat skierowany jest dla wszystkich uczniów, którzy chcą poznać:

1. sekrety retuszu, korekty i fotomontażu w programie Adobe Photoshop Elements. 2. podstawowe obiekty grafiki wektorowej w profesjonalnym oprogramowaniu CorelDraw

 Pracownia 28 + 5 uczniów z klas 3TI lub 4TIA
Tworzenie
własnej strony internetowej
45 min

grupa do 10 osób

 Podczas warsztatów uczniowie zdobędą podstawową wiedzę na temat języków html5 i css3 Wykonają prostą stronę na wybrany temat.  Komputer z łączem internetowym
    MECHATRONIK
Mechatronika to przyszłość 45 minut

grupa do 15 osób

 Uczniowie zapoznają się z prężnie rozwijającą się dziedziną mechatroniki. Po krótkim wstępie teoretycznym uczestnicy warsztatu będą mogli napisać pierwszy program w języku drabinkowym. Programowanie, które jest nieodłączną częścią mechatroniki stanowi Twoją przyszłość. Dzięki tym warsztatom rozbudzisz w sobie programistę i przekonasz się, że programowanie jest naprawdę proste! Komputer, sterownik PLC.
Budowa systemów mechatronicznych 45 minut

grupa do 15 osób

 Jeśli posiadasz zdolności manualne i nie chcesz programować to ten warsztat jest właśnie dla Ciebie. Uczniowie zostaną zapoznani z budową poszczególnych elementów wykorzystywanych przy montażu, oznaczeniami naniesionymi przez producentów na obudowach urządzeń i kolorami przewodów. Każdy uczeń będzie mógł zbudować swój układ i pomierzyć podstawowe parametry przy pomocy multimetru elektronicznego Stanowisko do montażu, elementy elektroniczne typu elektrozawór, przycisk, przekaźnik czasowy, żarówka; elementy pneumatyczne typu siłownik, zawór dławiący.
Uczymy się programować – podstawy programowania mikrokontrolerów Arduino 45 minut

grupa do 15 osób

 Na tym warsztacie poznacie podstawowe zagadnienia związane z programowaniem mikrokontrolerów Arduino. Każdy uczestnik zaprogramuje i przetestuje swoje urządzenie, które będzie wiernie odtwarzać alarm domowy.  Komputer, płytka prototypowa, czujnik ruchu, buzzer, dioda elektroluminescencyjna