Warsztaty zawodowe dla kandydatów na uczniów naszej szkoły.

Opublikowano: 10.03.2019 - 21:38

Warsztaty zawodowe dla kandydatów na uczniów naszej szkoły.

W środę 6.03.2019r.  w naszej szkole odbyły się warsztaty zawodowe dla uczniów ostatnich klas podstawówek i gimnazjalistów.

Odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 79, Szkoły Podstawowej nr 64, Szkoły Podstawowej nr 1 z Aleksandrowa Łódzkiego oraz Gimnazjum nr 10, Gimnazjum nr 37, Gimnazjum nr 31. Przyszli kandydaci mogli przekonać się czy mają niezbędne predyspozycje do zawodu i czy ich zainteresowania pokrywają się z ofertą szkoły.

Warsztaty informatyczne obejmowały zajęcia z grafiki komputerowej oraz tworzenia własnych stron internetowych. Zainteresowani grafiką poznali m.in. sekrety retuszu, korekty i fotomontażu w programie Adobe Photoshop Elements.  Tworzyli własną stronę internetową na wybrany temat, poznali podstawową wiedzę języków html5 i css3.,

Warsztaty machatroniczne polegały na budowie systemów mechatronicznych. Uczniowie zostali zapoznani z budową poszczególnych elementów wykorzystywanych przy montażu, oznaczeniami nanoszonymi przez producentów na obudowach urządzeń, kolorami przewodów. Każdy uczeń zbudował swój układ i mierzył podstawowe parametry przy pomocy multimetru elektronicznego.

Warsztaty mechaniczne były dużym zaskoczeniem dla przyszłych kandydatów. Podczas warsztatów zapoznali się z różnymi rodzajami kluczy używanymi w przemyśle oraz samodzielnie dobierali odpowiedni typ do narzędzia, aby jak najłatwiej wykonać ćwiczenie. Uczniowie przy pomocy różnych kluczy odkręcali i przykręcali koła oraz oceniali, którym kluczem było najwygodniej.

Uczniowie poznali rodzaje połączeń oraz ich zastosowanie. Zapoznani zostali z wierceniem na wiertarce ręcznej i mechanicznej, toczeniem powierzchni walcowych i czołowych oraz wiercenie na tokarce. Kolejną atrakcją było ręczne wykonywanie gwintów zewnętrznych i wewnętrznych.

Od godziny 15:00 obyły się również warsztaty dla indywidualnych uczniów w ramach Dni Otwartych. Odwiedziło Naszą Szkołę około stu chętnych z 27 Gimnazjów i 24 Szkół Podstawowych.

Pokazaliśmy kandydatom, że wybór naszej szkoły to doskonała decyzja i poważna inwestycja w dalszą karierę i rozwój zawodowy.

n_1 N3
n_2 N4