KLAUZULA INFORMACYJNA

10. po zamknięciu okienka klauzula informacyjna znajduje się w górnej części strony.

Warsztaty zawodowe dla kandydata

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy młodzież z Państwa szkoły do udziału w warsztatach zawodowych dla uczniów , podczas których każdy znajdzie coś dla siebie.

Uczniom poszukującym swojej ścieżki kariery proponujemy zapoznanie się z działaniami zawodowymi techników mechaników, mechatroników i informatyków.
Podczas zajęć praktycznych uczestnicy będą mieli możliwość przekonania się i sprawdzenia, czy mają niezbędne predyspozycje do nauki zawodu oraz który z nich jest najbardziej interesujący.

Warsztaty odbędą się na terenie Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznych w Łodzi przy Politechniki 37.

Uczestnikami mogą być uczniowie klas programowo najwyższych szkół podstawowych.

Terminy i harmonogram warsztatów:

DATA

WARSZTATY

GODZINA

25 luty 2020

Warsztaty informatyczne, mechatroniczne, mechaniczne

27 maja 2020

Warsztaty informatyczne, mechatroniczne, mechaniczne

Zgłoszenia prosimy kierować drogą telefoniczną bądź mailową:

nr tel. 798 932 911 – Pani Urszula Szczepaniak

e-mail: u.szczepaniak@zsti.elodz.edu.pl

Harmonogram szczegółowy warsztatów zawodowych

Lp.

Temat warsztatów

Opis warsztatów

Pomoce dydaktyczne

1.

E

H

Mechanika to coś ciekawego i nowego.

grupa do 5 osób

Podczas warsztatów uczniowie zapoznają się z rożnymi rodzajami kluczy używanych w przemyśle oraz samodzielnie dobierają odpowiedni typ narzędzia (nie rozmiar), aby jak najłatwiej wykonać ćwiczenie.

Uczniowie w ramach zajęć przy pomocy rożnych kluczy mają odkręcić i dokręcić śruby piasty koła oraz ocenić którym kluczem było najwygodniej.

Piasta koła (odpowiednio przygotowana) oraz koło samochodowe „do tej piasty” różne typy kluczy łącznie z kluczem udarowym.

Rodzaje połączeń oraz ich zastosowanie.

grupa do 5 osób

Uczniowie w ramach zajęć zapoznają się z różnymi rodzajami połączeń oraz ich zastosowaniem.

Różne rodzaje materiałów (blacha, kształtownik, drewno, tworzywo sztuczne), różne rodzaje wkrętów (do drewna, metalu, z łbem sześciokątnym krzyżakowym, TORX), nity Stanle̕ya oraz kleje.

Wiercenie.

grupa do 5 osób

Uczniowie w ramach zajęć zapoznają się z wierceniem na wiertarce oraz wiertarką ręczną.

Wiertarka ręczna, wkrętarka sieciowa, wiertarka WS-15, wiertarka WII-25.

Toczenie.

grupa do 5 osób

Uczniowie w ramach zajęć zapoznają się z pracą na tokarce (toczenie powierzchni walcowych i czołowych, wiercenie na tokarce).

Tokarka TUS-25.

Gwintowanie ręczne.

grupa do 5 osób

Uczniowie w ramach zajęć zapoznają się z ręcznym wykonywaniem gwintów wewnętrznych i zewnętrznych.

Gwintowniki ręczne, narzynki, pokrętki, oprawki.

2.

R

T

Y

Spotkanie z grafiką komputerową.

grupa do 15 osób

Warsztat skierowany jest dla wszystkich uczniów, którzy chcą poznać:

1. sekrety retuszu, korekty i fotomontażu w programie Adobe Photoshop Elements.

2. podstawowe obiekty grafiki wektorowej w profesjonalnym oprogramowaniu CorelDraw.

Pracownia 28 + 5 uczniów z klas 3TI lub 4TIA .

Tworzenie

własnej strony internetowej.

45 min

grupa do 10 osób

Podczas warsztatów uczniowie zdobędą podstawową wiedzę na temat języków html5 i css3.

Wykonają prostą stronę na wybrany temat.

Komputer z łączem Internetowym.