KLAUZULA INFORMACYJNA

10. po zamknięciu okienka klauzula informacyjna znajduje się w górnej części strony.

Zasady naboru

do Technikum nr 17 i Branżowej Szkoły I stopnia nr 17

Przedmioty których oceny są liczone do punktacji

Typ szkoły

Symbol oddziału

Przedmioty z rozszerzonym programem nauczania/profil/zawód

Języki obce

Przedmioty uwzględnione w procesie rekrutacji

Technikum nr 17

1 tia

technik informatyk

angielski niemiecki

język polski język obcy matematyka informatyka

1 tib

technik informatyk

1 tm

technik mechatronik

1 tmm

technik mechatronik/               technik mechanik

Branżowa Szkoła             I stopnia  nr 17

1 br

mechanik - monter maszyn i urządzeń/operator obrabiarek skrawających/ślusarz

angielski

język polski matematyka j. obcy  technika

Wyniki egzaminu ósmoklasisty, wyrażone w skali procentowej dla zadań z zakresu:
a) języka polskiego,
b) matematyki – mnoży się przez 0,35;
c)wynik przedstawiony w procentach z języka obcego nowożytnego mnoży się przez 0,3.

Sposób przeliczania na punkty ocen wymienionych na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej z języka polskiego, matematyki i dwóch wybranych przez szkołę obowiązkowych zajęć edukacyjnych jest następujący:

• ocena celująca – 18 pkt.,
• ocena bardzo dobra – 17 pkt.,
• ocena dobra – 14 pkt.,
• ocena dostateczna – 8 pkt.,
• ocena dopuszczająca – 2 pkt.,
• świadectwo ukończenia gimnazjum z wyróżnieniem – 7 punktów,

Sposób przeliczania na punkty kryterium za osiągnięcia w zakresie aktywności społecznej, w tym na rzecz środowiska szkolnego, w szczególności w formie wolontariatu- przyznaje się  3 punkty.

Sposób przeliczania na punkty ocen wymienionych na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej z obowiązkowych zajęć edukacyjnych, dla osób zwolnionych z obowiązku przystąpienia do egzaminu ósmoklasisty jest następujący:

1)język polski i matematyka:
• ocena celująca – 35 pkt.,
• ocena bardzo dobra – 30 pkt.,
• ocena dobra – 25 pkt.,
• ocena dostateczna – 15 pkt.,
• ocena dopuszczająca – 10 pkt.,

2)język obcy nowożytny :
• ocena celująca – 30 pkt.,
• ocena bardzo dobra – 25 pkt.,
• ocena dobra – 20 pkt.,
• ocena dostateczna – 10 pkt.,
• ocena dopuszczająca – 5 pkt.,

Sposób przeliczania na punkty innych szkolnych lub pozaszkolnych osiągnięć ucznia z okresu nauki w szkole podstawowej, umieszczonych na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej- zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół i placówek.

Wykaz zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej i gimnazjum znajduje się w Zarządzeniu Nr 163/2019 Łódzkiego Kuratora Oświaty z dnia 13 listopada 2019r.

O przyjęciu do wybranej szkoły i klasy decyduje największa suma punktów uzyskanych przez kandydata w postępowaniu rekrutacyjnym. Istnieje możliwość przyjęcia kandydata do innej klasy w tej samej szkole w przypadku nie zakwalifikowania się do wcześniej wybranej.

Warunki przyjęcia do naszej szkoły w roku szkolnym 2020/2021.

Przy rekrutacji do naszej szkoły będziesz potrzebował następujących dokumentów:

- wniosek do Dyrektora Szkoły (podpisany przez rodziców/prawnych opiekunów)

- świadectwo ukończenia Szkoły Podstawowej - zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty

- szkolna karta zdrowia ucznia (pobrana ze Szkoły Podstawowej)

- dwa zdjęcia

- zaświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kształcenia w zawodzie.

W sekretariacie szkoły wydawane będą skierowania na bezpłatne badania potwierdzające brak przeciwwskazań zdrowotnych do kształcenia w zawodzie.

Skierowania na badania dla kandydatów zakwalifikowanych wydawane będą od dnia 15.06.2020r. do dnia 14.08.2020r.