KLAUZULA INFORMACYJNA

10. po zamknięciu okienka klauzula informacyjna znajduje się w górnej części strony.

Program edukacji ekologicznej

Program edukacji ekologicznej realizowany w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego
 w Łodzi 2020/2021

projekt.

„Zrównoważone korzystanie z zasobów naturalnych, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki ochrony wód i gospodarki wodnej”  to projekt, którego realizację zaplanowano na rok szkolny 2020/2021.

Numer wniosku 78 N200760W kwota dotacji 10 080, całkowity koszt projektu 11200 zł

Zadanie zrealizowane zostanie dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w ramach Konkursu:  „Edukacja Ekologiczna w szkołach i przedszkolach na rok szkolny 2020/2021”.

W ramach programu realizowane będą:

1.Wycieczki oraz wyjścia edukacyjne

1. Wycieczka do Bełchatowa do Kopalni Węgla Brunatnego -
  2. Wycieczka do Grupowej Oczyszczalni Ścieków w Łodzi.
  3. Wycieczka do Lasu Łagiewnickiego

2. Zajęcia stacjonarne

1. zajęcia nt. zasobów wody na Ziemi. (Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" )
  2. zajęcia  dotyczące skutków społecznych wynikających z kurczenia się zasobów naturalnych i zmian klimatycznych Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła”)

3.Konkursy

1. plastyczny „101 pomysłów na oszczędzanie wody” .
  2. konkurs na hasło reklamowe „Moja Ziemia – Mój Skarb”.
  3. konkurs „Projekt przydomowej oczyszczalni ścieków”.

4.Sesja plakatowa i naukowa

1. „Ziemia jest tylko jedna” – sesja plakatowa
  2. sesja naukowa - „Chrońmy nasze środowisko”.

5.Inne działania

1. Szkolne Koło Ekologiczne (zajęcia warsztatowe z geografii, chemii i biologii związane z zagadnieniami ekologicznymi)
  2. całoroczna zbiórka nakrętek dla Przytuliska dla zwierząt w Głownie
  3. test wiedzy nt. skutków degradacji zasobów naturalnych ze szczególnym uwzględnieniem wody: „Moja Ziemia – Mój Skarb”
  4. ankieta na temat "Co wiem o zrównoważonym korzystaniu z zasobów naturalnych?",
  5. w ramach godziny do dyspozycji wychowawcy lekcje: „S.O.S. Ziemia”,. „Jak ratować nasz dom?” , „Jak się myjesz?” , „Co kapie z nieba?”
  6. akcja Sprzątanie Świata
  7.  w ramach projektu zakupione zostaną pomoce dydaktyczne

Zadania realizowane podczas Projektu dobrano tak, aby poza efektem ekologicznym uzyskać również dodatkowe korzyści, należą do nich:

Opanowanie przez młodzież konkretnych technik mikroskopowania i analitycznych– podczas zajęć koła ekologicznego.
Ćwiczenie umiejętności interpersonalnych, pracy w grupie – podczas wycieczek i zajęć .
Stworzenie możliwości zdobycia nagród – konkursy organizowane podczas projektu adresowane są do wszystkich uczniów ZST I co daje szansę również osobom o niskim statusie materialnym, na otrzymanie i sprzętu elektronicznego.