O nas / Про нас

O nas

Nasza Szkoła otwiera perspektywy rozwoju zawodowego i społecznego w różnych kierunkach. Nasz atuty:

Dbamy o przyszłość uczniów

Jesteśmy Szkołą wyróżniającą się wysokim poziomem kształcenia, co potwierdzają wyniki egzaminów zawodowych i maturalnych (EWD). Daje możliwość zarówno kontynuowania nauki na wybranych kierunkach studiów a także możliwość podjęcia atrakcyjnej pracy.

Stawiamy na nowoczesność

Zapewniamy naukę na wysokim poziomie w wyremontowanych i profesjonalnie doposażonych pracowniach zawodowych – w ostatnim roku jako jedna z nielicznych szkół w Łodzi, dzięki projektowi UE realizowanym przez Urząd Miasta Łodzi, przeszliśmy generalny remont części zawodowej i zostaniemy doposażeni w nowoczesny sprzęt techniczny, w tym IT.

Rozwijamy pasje zawodowe

Nasi uczniowie realizują swoje pasje nie tylko na zajęciach, ale także biorąc udział w wielu konkursach zawodowych i odnoszą w nich liczne sukcesy.

Zapewniamy także rozwijanie zainteresowań poprzez udział w licznych projektach unijnych zwiększających umiejętności zawodowe i kompetencje kluczowe oraz poprzez udział w zagranicznych praktykach zawodowych w ramach programu ERASMUS+.

Działamy praktycznie

Jako jedna z nielicznych szkół w Łodzi posiadamy własne warsztaty, gdzie uczniowie kształcą swoje umiejętności techniczne w zakresie obróbki ręcznej, montażu i obróbki skrawaniem.

Zapewniamy praktyki zawodowe dla uczniów:

- w kraju, w najnowocześniejszych przedsiębiorstwach regionu łódzkiego

- zagranicą, mamy akredytację do 2027r. na odbywanie praktyki zawodowej zagranicą m.in. w Hiszpanii

Nauczyciele praktycy

Nasi nauczyciele łączą na zajęciach teorię z praktyką w ramach modułowego systemu kształcenia. Ich wiedza i umiejętności poparte są doświadczeniem zawodowym wynikającym z wieloletniej współpracy z firmami różnych branż oraz ciągłym doskonaleniem.

Zawody na czasie

Kształcimy w zawodach:

Technik programista,

Technik informatyk,

Technik mechatronik,

Technik mechanik,

Mechanik – monter maszyn i urządzeń,

Operator maszyn skrawających

Ślusarz.

Na wszystkie zawody proponowane w naszej Szkole, prognozowane jest istotne zapotrzebowanie  na pracowników zarówno na krajowym jak i na wojewódzkim rynku pracy.

A co poza tym: dbamy o dobrą atmosferą w Szkole, dbamy o zdrowie, rozwój kulturalny, stawiamy na bezpieczeństwo, jesteśmy dumni z naszego regionu i Miasta, uczymy szacunku wobec historii i tradycji, kształtujemy postawę obywatelską,  jesteśmy wrażliwi na potrzeby drugiego człowieka, uczymy odpowiedzialności za siebie i innych. Jesteśmy szkołą przyjazną dla osób niepełnosprawnych.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą Naszej Szkoły

Про нас

Наша школа відкриває перспективи професійного та соціального розвитку в різних напрямках. Наші сильні сторони:

Ми дбаємо про майбутнє студентів

Ми є школою, що вирізняється високим рівнем навчання, що підтверджено результатами професійних іспитів та іспитів на зрілість (EWD). Це дає можливість продовжити освіту в обраних галузях навчання, а також можливість зайняти привабливу роботу.

и орієнтуємося на сучасність

Ми надаємо освіту на високому рівні в оновлених та професійно обладнаних професійних студіях - минулого року, як одна з небагатьох шкіл у Лодзі, завдяки проекту ЄС, який реалізує Управління міста Лодзь, ми пройшли загальний ремонт професійної частини та ми будемо оснащені сучасним технічним обладнанням, в тому числі IT.

Ми розвиваємо професійні пристрасті

Наші учні займаються своїми захопленнями не лише на уроках, а й беручи участь у багатьох професійних конкурсах і досягаючи в них успіхів.
Ми також забезпечуємо розвиток інтересів, беручи участь у численних проектах ЄС, що підвищують професійні навички та ключові компетенції, а також беручи участь у закордонному стажуванні за програмою ERASMUS+.

Ми працюємо практично

Як одна з небагатьох шкіл у Лодзі, ми маємо власні майстерні, де учні розвивають свої технічні навички у сфері ручної обробки, складання та механічної обробки.
Ми проводимо практику для студентів:
- в країні, на найсучасніших підприємствах Лодзького регіону
- за кордоном ми акредитовані до 2027 року. для стажування за кордоном, в т.ч. в Іспанії

Практики

Наші викладачі поєднують теорію з практикою на заняттях в рамках модульної системи навчання. Їхні знання та навички підкріплені професійним досвідом, отриманим у результаті багаторічної співпраці з компаніями з різних галузей та постійного вдосконалення.

Конкурси вчасно

Навчаємо за професіями:

Технік-програміст,

ІТ спеціаліст,

Технік-мехатронік,

Технік-механік,

Слюсар-слюсар машин і апаратів,

Оператор розкрійного верстату

Слюсар.

За всіма професіями, які пропонуються в нашій школі, прогнозується значний попит на працівників, як на національному, так і на обласному ринку праці.
А ще: дбаємо про гарну атмосферу в Школі, дбаємо про здоров’я, культурний розвиток, дбаємо про безпеку, пишаємося своїм краєм і містом, вчимо поваги до історії та традицій, формуємо громадянську позицію, чуйно ставимося до потреб інших, вчимо відповідальності за себе та інших. Ми школа, дружня до людей з обмеженими можливостями.
Запрошуємо Вас ознайомитися з детальною пропозицією нашої школи