Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Podsumowanie projektu

PODSUMOWANIE PROJEKTU PRAKTYKA PONAD GRANICAMI       

   W dniu 29.11.2019  odbyła się uroczystość podsumowująca projekt PRAKTYKA PONAD GRANICAMI, przeprowadzony w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”, realizowanego ze środków POWER na zasadach Programu Erasmus +  sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

W spotkaniu udział wzięli dyrekcja szkoły, przedstawiciele kadry pedagogicznej, pracownicy administracji, uczniowie, którzy uczestniczyli w projekcie oraz Pani Barbara Wrąbel - kierownik Ośrodka Edukacji Europejskiej i Regionalnej z  Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Dominika Jastrzębowska – koordynator naszych uczniów w Walencji, przedstawicielka naszego partnera firmy Universal Mobility, która porzucając  zapewne wciąż jeszcze słoneczną Hiszpanię, specjalnie przyjechała do Łodzi na naszą wspólną uroczystość.

Podczas uroczystości uczniowie otrzymali komplet dokumentów uzyskanych w trakcie praktyk, min: certyfikaty Europass-Mobilność, które potwierdzają odbycie praktyk poza granicami kraju i są honorowane w państwach Unii Europejskiej.

Powspominaliśmy jeszcze raz niezapomniane dla nas, najpiękniejsze momenty spędzone w Walencji, m.in. dzięki filmowi przygotowanemu przez uczniów, który udokumentował pracę w hiszpańskich firmach oraz wspólne odkrywanie przyrodniczych i kulturowych uroków Hiszpanii. Miłym akcentem było także wykonanie piosenki w języku hiszpańskim i polskim przez naszych uczniów, co pozwoliło intensywniej przeżywać tamte chwile.

Dla naszej młodzieży, a także  kadry pedagogicznej, praktyki zawodowe w Hiszpanii były szczególnym wyzwaniem, ponieważ tego typu projekt realizowano po raz pierwszy w historii szkoły. Projekt trwał dwa lata, od 29.12.2017 roku do 29.12.2019 roku. Wzięło w nim udział  59 uczniów z branży informatycznej, mechanicznej i mechatronicznej oraz troje nauczycieli – opiekunów z naszej szkoły.

Uczniowie odbywali  praktyki w zakładach i firmach przepięknej Walencji, poznając praktyczne zastosowanie nowoczesnych technologii, jak również specyfikę hiszpańskiego rynku pracy oraz relacje zawodowe panujące w przedsiębiorstwach.  W trakcie wyjazdu wszyscy uczestnicy, zarówno uczniowie jak i opiekunowie, zdobyli cenne doświadczenia utrwalające jak i poszerzające ich  kompetencje zawodowe, językowe, kulturowe  i społeczne. 

Pobyt w Hiszpanii umożliwi w przyszłości naszym uczniom nie tylko dobry start na krajowym rynku pracy, ale z pewnością dzięki nabytym kompetencjom będą oni w stanie sobie radzić w międzynarodowym środowisku, gdzie konkurencja wśród pracowników jest bardzo duża.

Całkowity koszt projektu finansowanego z funduszy Unii Europejskiej wyniósł 636 776,32zł, ale korzyści, które odnieśli nasi uczniowie w sferze rozwoju zawodowego i duchowego są z pewnością niewymierne.