Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Zakończenie Projektu

W dniu 24.06.2022 odbyła się uroczystość podsumowująca projekt Słoneczne praktyki zawodowe prowadzony w naszej szkole w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe. To był już drugi projekt realizowany w szkole.

W spotkaniu zorganizowanym w szkole oprócz zaproszonych gości Pani Małgorzaty Bury - starszy wizytator z Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty w Łodzi, Pani Barbarę Wrąbel  - kierownik Ośrodka Edukacji Europejskiej i Regionalnej z Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego udział wzięli: dyrekcja szkoły, przedstawiciele kadry pedagogicznej, pracownicy administracji, ale przede wszystkim uczniowie uczestniczący w projekcie.

Podczas uroczystości uczestnicy praktyk odebrali komplet dokumentów potwierdzający odbycie praktyk w Hiszpanii, które są honorowane w państwach Unii Europejskiej. Zostały również rozdane drobne upominki w postaci pamięci zewnętrznych pendrive z nagranym kompletem zdjęć zrobionych na wyjazdach.

Nie zabrakło również miejsca na wspólne wspomnienia – mogliśmy obejrzeć między innymi filmiki przygotowane przez uczniów z grupy praktyk w Walencji i w Maladze. Jeszcze raz wspólnie przeżywaliśmy nie tylko praktyki, ale również wspólne wycieczki, w których uczestniczyliśmy w ramach oferty kulturowej przygotowanej przez naszego partnera, firmę Mobility Project. Miłym akcentem było także wykonanie piosenki w języku hiszpańskim i polskim przez naszych uczniów, co pozwoliło intensywniej przeżywać tamte chwile. Uzupełnieniem sentymentalnego powrotu na półwysep iberyjski  był drobny poczęstunek przygotowany w oparciu o specjały kuchni hiszpańskiej.

W praktykach wzięło łącznie udział 54 uczniów –24 uczniów realizowało praktyki w dniach do 9 września do 8 października 2021 roku w Walencji, oraz 30 uczniów, których praktyki odbywały się do 24 kwietnia do 21 maja 2022 w Maladze. W projekt zaangażowanych było również 6 opiekunów szkolnych. Dla wszystkich – zarówno uczniów jak i nauczycieli – udział w projekcie był cennym doświadczeniem.

Całkowity koszt projektu635 649,54PLN