Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

11 LISTOPADA NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 LISTOPADA NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Narodowe Święto Niepodległości obchodzimy 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania  niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów.

Święto 11 listopada zostało ustanowione ustawą z dnia 23  kwietnia 1937 roku, następnie zniesione ustawą Krajowej Rady  Narodowej 22 lipca 1945 roku. Przywrócono je dopiero w  czasie transformacji systemowej, która miała miejsce 1989 roku.

Święto niepodległości jest ważne dla każdego narodu. Szczególnie dla tych, które wiele razy musiały walczyć o swą wolność lub bronić niepodległości. Zawsze bardziej cenimy to, co jest trudne do zdobycia, to, czego nam brakuje lub to, co utraciliśmy. Dlatego Polacy doświadczeni w historii zniewoleniem, wielokrotnie walcząc o wolność, cenią ją, jako wartość najwyższą.

Cieszmy się naszą wolnością i świętujmy, pamiętając o naszej przeszłości i Polakach, którzy oddali życie, byśmy mogli żyć w wolnej Polsce.

                                                                                                                                              Barbara Bandurka-Majchrzak