Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Dzień Bezpiecznego Internetu 2022 – podsumowanie

Dzień Bezpiecznego Internetu 2022 – podsumowanie, wyniki konkursów:

bezpieczny internet

W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej Szkole w okresie od stycznia do końca marca 2022 r. odbyły się różne inicjatywy mające na celu  inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienia uczniów i rodziców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu. 

W ramach obchodów odbyły się zajęcia z uczniami w ramach godzin z wychowawcą oraz lekcji informatycznych, które dotyczyły odpowiedzialnego korzystania z Internetu i ochrony własnego wizerunku w sieci. Udostępnione zostały materiały dotycząc bezpieczeństwa w Internecie oraz ochrony danych osobowych. Uczniowie wzięli udział w webinariach dotyczących bezpieczeństwa w Internecie oraz webinarium "Twoje dane i sztuczna inteligencja". Przeprowadzono także konkursy:

Konkurs: „Bezpieczny Internet” – organizator p. Magdalena Zgraja i p. Agnieszka Wieczorek, konkurs polegał na przygotowaniu prezentacji, w konkursie nagrodzono 6 prac.

Konkurs kryptograficzny - organizator p. Krzysztof Kwaskowski - uczniowie otrzymali fragment tajnej depeszy i częściowo przechwycony wzorzec. Zadanie polegało by w ograniczonym czasie odszyfrować tajną wiadomość, posługując się dostępnym szyfrogramem. W konkursie wystartowało ok. 70 osób. Grupa 31 uczniów wyśmienicie poradziła sobie z rozszyfrowaniem wiadomości, uczniowie zostali nagrodzeni oceną bardzo dobrą z przedmiotu. Dzięki temu konkursowi, uczniowie uzmysłowili sobie czym są algorytmy, na jakiej zasadzie działają proste szyfry podstawieniowe i przyjemnie spędzili czas, angażując swoje obie półkule mózgowe.

Konkurs: „Bezpieczeństwo serwerów WWW oraz FTP”- organizator p. Paweł Kulesza, w konkursie przyznano nagrody:

1 miejsce: Daniel Kuljan klasa 2 tia

2 miejsce: Zuzanna Lis klasa 2 tia

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy !!!

Dzień Bezpiecznego Internetu to największa akcja na rzecz inicjowania i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienia rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu. Organizatorem DBI w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.