Mechanicy i technologia wojskowa – wizyta w Muzeum Broni Pancernej
W dniu 28 maja 2026 roku uczniowie klas o profilu mechanicznym uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu. Wizyta stanowiła doskonałą okazję do poszerzenia wiedzy zarówno z zakresu historii, jak i nowoczesnych rozwiązań technicznych stosowanych w pojazdach wojskowych.
Podczas zwiedzania uczniowie mieli możliwość zapoznania się z bogatą ekspozycją sprzętu militarnego. Szczególne zainteresowanie wzbudziły czołgi, wozy opancerzone oraz działa samobieżne, które pozwoliły na bliższe poznanie konstrukcji i zasad działania zaawansowanych układów mechanicznych. Uczniowie mogli przyjrzeć się zastosowanym rozwiązaniom technicznym, takim jak układy napędowe, zawieszenia czy systemy opancerzenia.
Nie zabrakło również elementów związanych z historią – przewodnik muzealny w ciekawy sposób przybliżył rolę prezentowanych pojazdów w różnych okresach dziejowych oraz znaczenie rozwoju techniki wojskowej na przestrzeni lat.
Wyjazd okazał się cenną lekcją łączącą teorię z praktyką. Uczniowie mieli okazję zobaczyć w rzeczywistości to, o czym uczą się na zajęciach zawodowych, co z pewnością przyczyni się do lepszego zrozumienia omawianych zagadnień i rozwoju ich zainteresowań technicznych.
Wizyta w Muzeum Broni Pancernej dostarczyła uczestnikom wielu wrażeń, inspiracji oraz nowej wiedzy, która może okazać się przydatna w dalszej edukacji i przyszłej pracy zawodowej.



Dziennik
Zastępstwa
Plan lekcji