Podsumowanie programu „Zdolny uczeń - Świetny student”
19 czerwca 2026 r. w auli Uniwersytetu Łódzkiego odbyło się uroczyste podsumowanie IX edycji programu „Zdolny Uczeń - Świetny Student”. Podczas spotkania uczniowie z poszczególnych grup projektowych, pracujący pod merytoryczną opieką pracowników naukowych Uniwersytetu Łódzkiego zaprezentowali efekty swojej wielomiesięcznej pracy.
Certyfikaty ukończenia programu otrzymali: Julian Linard, Tobiasz Malik oraz Filip Świerczyński. Nasi uczniowie swój projekt realizowali na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ pod opieką merytoryczną prof.dr.hab. Tadeusza Wibiga. Opiekunami szkolnymi uczniów byli: D.Ammer, K.Kaczmarek-Sowińska. Projekt polegał na prowadzeniu niestandardowych pomiarów promieniowania kosmicznego przy użyciu detektorów scyntylacyjnych.
Program ZDOLNY UCZEŃ – ŚWIETNY STUDENT został stworzony dla ciekawych wiedzy uczniów. Umożliwia on uczniom szkół średnich bezpośredni kontakt z akademickimi ekspertami oraz wprowadza uczniów w świat badań naukowych, umożliwia dostęp do zajęć dydaktycznych, laboratoriów oraz zasobów naukowych Uniwersytetu Łódzkiego. Udział w programie pozwolił uczniom poznać specyfikę pracy akademickiej oraz rozwinąć umiejętności przydatne w dalszej edukacji.
Gratulujemy ukończenia projektu i uzyskania certyfikatów.


Dziennik
Zastępstwa
Plan lekcji