Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Święto Niepodległości "ŚPIEWAMY HYMN POLSKI".

"ŚPIEWAMY HYMN POLSKI".

11 listopada będziemy obchodzić 102 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Jest to święto bardzo ważne dla nas wszystkich. W tym roku będziemy je obchodzić w sposób nietypowy, ze względu na pandemię. Nie będziemy razem, nie spotkamy się w szkole na akademii, nie będzie takich uroczystości, do których jesteśmy przyzwyczajeni.

Możemy jednak świętować inaczej. Na lekcjach porozmawiamy o ludziach i wydarzeniach związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę, obejrzymy prezentacje i filmy, które przypomną nam o tym.
Będziemy osobno, ale może uda się chociaż przez chwilę poczuć, że jesteśmy razem, połączeni wspólną historią, tradycją i przodkami, którzy walczyli i pracowali dla nas. Patrząc w przyszłość, musimy pamiętać o przeszłości. To ona nas kształtuje i jest częścią nas wszystkich.
Ceniąc naszą historię, jak co roku, organizujemy w szkole konkurs "Droga do niepodległości".

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę z historii Polski, ze szczególnym uwzględnieniem osób i wydarzeń związanych z okresem poprzedzającym odzyskanie niepodległości i pierwszymi latami niepodległej Polski. W latach ubiegłych konkurs był organizowany w formie tradycyjnej, teraz będzie przeprowadzony w aplikacji Forms. Odbędzie się 10 listopada o godz. 12.05. Chętni mogą zgłaszać się przez Dziennik elektroniczny do Barbary Bandurki-Majchrzak, do końca tego tygodnia.
Życzymy wszystkim pięknego Święta Niepodległości!